Kamila Pietrzak-Polakiewicz

Kamila Pietrzak-Polakiewicz

Na zajęciach u Pani Kamili nie ma nudy, a każde dziecko będzie się uczyć i dobrze bawić. Mamy nadzieję, że praca w Studiu przyniesie Pani Kamili satysfakcję.

Mikołaj<br />Kwiatkowski

Mikołaj
Kwiatkowski

Zajmuje się produkcją muzyczną do spektakli teatralnych, bez końca może słuchać metalu, punka, rock’n’rolla i wysiadywać na polu namiotowym.

Artur<br />Nełkowski

Artur
Nełkowski

Wszyscy członkowie Studia marzą, aby być w grupie siódmej, grupie Artura Nełkowskiego.

Agata<br />Iwaszko

Agata
Iwaszko

Agata Zienkiewicz, teraz Agata Iwaszko, związana jest ze Studiem Teatralnym od zawsze.

Aleksandra<br />Górecka

Aleksandra
Górecka

Starsi uczestnicy zajęć, a na pewno ich rodzice, mogą pamiętać Olę z roli Macochy w „Kopciuszku” – spektakl Studia Teatralnego, którego premiera odbyła się w 2004 roku.

Jesteśmy dla Was

Client Image

Teatr od najmłodszych Grupę I prowadzi Paulina Nowicka. Najmłodsze dzieci poprzez zabawę uczone są ruchu i aktorstwa. Dzielnie uczestniczą w zajęciach, by później pokazać się widowni na dużej scenie gorzowskiego Teatru. Paulina Nowicka przez kilka lat chodziła do Studia Teatralnego, występowała m.in. w „Kopciuszku”. Równolegle tańczyła w Zespole Tańca Artystycznego „Buziaki”. Zawsze pociągało ją połączenie teatru z tańcem. Największą przyjemność sprawia jej praca z najmłodszymi dziećmi, które są otwarte i szczere, a nawet jeśli nieśmiałe, to zawsze prawdziwe. Tę własną prawdę każdego dziecka Paulina chce wydobyć i pokazać światu, a przynajmniej rodzicom. Paulina to chodząca cierpliwość, a do dzieci trzeba jej dużo

  • Paulina Nowicka
  • Co to jest?
Client Image

Założycielka, kierowniczka Studia Teatralnego dla Dzieci i Młodzieży. Dla wielu „Ciocia Krysia”. Teatr interesował  ją  od zawsze. W dziewczęcych marzeniach była aktorką, ale życie zweryfikowało plany.  Po prostu zabrakło jej odwagi. Sama uznała, że nie śpiewa wystarczająco dobrze. Od 28 lat prowadzi Studio Teatralne, w którym pomaga dzieciom uwierzyć w siebie i przezwyciężać lęki. Pracę  rozpoczęła  w  1973  roku  w  Biurze  Organizacji  Widowni w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. Ciocia jest obecna na wszystkich zajęciach, próbach, pilnuje, aby praca przebiegała prawidłowo, zna każde dziecko, każdym się opiekuje i zna wszystkich rodziców. Przede wszystkim dba o finanse Studia Teatralnego 😉 Praca „naszej” kierowniczki została doceniona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który w 2014 roku przyznał jej medal „Zasłużony dla kultury polskiej”. Za prowadzenie Studia dostała od Towarzystwa Przyjaciół Teatru Złotą Maskę, a od marszałka województwa lubuskiego medal Lubuski Animator Kultury. W 2017 roku otrzymała Odznakę Honorową Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.
  • Krystyna Zienkiewicz
  • No tutaj tez nie mam pojecia co sie dzieje...
Client Image

Grupa II – Aleksandra Górecka Starsi uczestnicy zajęć, a na pewno ich rodzice, mogą pamiętać Olę z roli Macochy w „Kopciuszku” – spektakl Studia Teatralnego, którego premiera odbyła się w 2004 roku. Aleksandra Górecka w zajęciach naszego Studia uczestniczyła przez ponad 10 lat. Oprócz tego ukończyła 3-letni kurs aktorski w Akademii Sztuk Scenicznych PAPA w Poznaniu. Związana również ze Stowarzyszeniem ART-DRAMA, m.in. poprzez udział w spektaklu „Brat naszego Boga”. Wygląda na groźną i taką, co się nie uśmiecha, ale nie dajcie się zwieść jej poważnej minie. To tylko pozory.

  • Aleksandra Górecka
  • A to? Nie wiem
Client Image

Agata Zienkiewicz, teraz Agata Iwaszko, związana jest ze Studiem Teatralnym od zawsze. Mama, Ciocia Krysia ;), zapisała ją na zajęcia, gdy była mała. Równolegle tańczyła w Zespole Tańca Ludowego „Mali Gorzowiacy”, w którym rozwija swoją pasję do dziś, tańcząc w grupie „oldboyów”. Była znakomitym Kotem w butach w bajce pod tym samym tytułem, Śnieżką w „Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach”, występowała w „Królu Maciusiu I”, „O krasnoludkach i sierotce Marysi”, „Dziewczynce z zapałkami w krainie baśni”, „Śpiącej królewnie”, „Kopciuszku”, „Tym obcym”, „Przygodach Toma Sawyera”, była jedną z twórczyń i głównych tancerek w widowisku „Życie jak taniec”. Panią Agatę łatwo rozpoznać z daleka, nawet jak jej się nie widzi. Donośny głos odziedziczyła po mamie 😉 Ukończyła choreografię i pedagogikę. Pracuje w przedszkolu. Prowadziła grupy w zespole tańca PARADOKS w Strzelcach Krajeńskich. W naszym studio zajęcia prowadzi od 2007 roku.

  • Agata Iwaszko
  • A tutaj jest Agata
Client Image
Client Image
Client Image
Client Image

Historia...

Od października do końca czerwca dwa razy w tygodniu słuchacze Studia w kilku grupach wiekowych uczą się dykcji, ruchu oraz kunsztu aktorskiego.

Studio Teatralne dla Dzieci i Młodzieży działa przy Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. pod patronatem Towarzystwa Przyjaciół Teatru im. J. Osterwy, którego Prezesem jest Henryk Maciej Woźniak.

Inicjatorką była Ludwina Nowicka, emerytowana aktorka Teatru Osterwy i reżyser wielu zespołów amatorskich. Od początku kierownictwo objęła Krystyna Zienkiewicz.

Kim jesteśmy?

Od samego początku było ogromne zainteresowanie Studiem. W pierwszym roku obok Ludwiny Nowickiej zajęcia choreograficzne prowadziła Weronika Nowicka, a zajęcia teatralne Marek Jędrzejczyk, Henryk Jóźwiak i Andrzej Kietliński. Oprócz wyżej wymienionych w ciągu 24 lat zajęcia prowadzili lub prowadzą aktorzy: Teresa Lisowska – Gałła, Wojciech Deneka, Aleksander Maciejewski, Beata Chorążykiewicz, Bogumiła Jędrzejczyk, Anna Łaniewska, Bożena Pomykała – Kukorowska, Artur Nełkowski, Jan Mierzyński i choreograf oraz wychowanka Studia Agata Zienkiewicz, jak i również wychowanka Paulina Szaja.

Od 1996 roku Studio Teatralne wystawiło wiele premier na dużej scenie Teatru im. J. Osterwy: 1996 – „Król Maciuś I” 1997 – „O krasnoludkach i sierotce Marysi” 1998 – „Dziewczynka z zapałkami w krainie baśni” 1999 – „Kot w butach” i „Kłamczucha” wg. Małgorzaty Musierowicz 2000 – „Śpiąca Królewna” i „Ten Obcy” wg Ireny Jurgielewiczowej 2001 – „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” i „Za minutę pierwsza miłość” wg Hanny Ożogowskiej 2004 – „Kopciuszek” i wznowiono „Tego Obcego” 2005 – spektakl muzyczno – taneczny „Życie jak taniec” 2006 – „Przygody Tomka Sawyera” 2008 – „Chłopcy z Placu Broni” 2013 – wznowiono „Tego Obcego” Wszystkie spektakle wyreżyserowała Teresa Lisowska – Gałła.

Teraz...

Obecnie w Studiu istnieje 7 grup wiekowych. Przez cały rok dzieci i młodzież pracują nad dykcją, ruchem, grą aktorską oraz umuzykalnieniem, a na zakończeniu sezonu prezentują swoje umiejętności na deskach gorzowskiego teatru. Wybrane przedstawienia nominowane są do udziału w miejskich i wojewódzkich przeglądach teatrów amatorskich. Kilka razy grupy ze Studia zdobywały tytuł „Laureata” w Przeglądzie Amatorskiego Ruchu Artystycznego w Gorzowie oraz nagrody w Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Amatorskich WOPTA w Zielonej Górze. Ważną częścią pracy ze słuchaczami Studia jest edukacja artystyczna i wychowanie przez sztukę.

Za dokonania w tym zakresie patron Studia – Towarzystwo Przyjaciół Teatru otrzymało Laur Oświaty przyznany przez Sejmik Województwa Lubuskiego. Możliwość edukowania, pracy z dziećmi i młodzieżą oraz pokazania się na gorzowskiej scenie w Teatrze im. J. Osterwy daje nam Dyrektor Jan Tomaszewicz. Za co bardzo serdecznie Dziękujemy!

Rs-service

Dlaczego my?

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s
Rs-service

Co oferujemy?

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s
Rs-service

Gdzie nas znajdziecie?

ul. Teatralna 9,

66-400 Gorzów Wlkp.

Sponsorzy