Anna Łaniewska starszym uczestnikom znana przede wszystkim jako Tygrysek Pietrek i Edith Piaf

Na zajęciach u Ani jest przede wszystkim dużo muzyki, dźwięków, śpiewania. Aktorka obdarzona słuchem i talentem muzyczny, stara się te pasję przekazać w grupie IV.

Jest autorką tekstów piosenek do wielu spektakli teatralnych. Z powodzeniem brała udział w konkursach recytatorskich i poezji śpiewanej. W 1983 roku zdobyła nagrodę główną Brązową Statuetkę na Spotkaniach Zamkowych Śpiewajmy Poezję w Olsztynie, a w 1984 roku nagrodę główną Gałąź Wawrzynu XXIX Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Otrzymała też nagrodę publiczności w konkursie Zapalonej Świecy w 1984 roku w Opolu. W Gorzowie zadebiutowała w przedstawieniu Stachuriada (1989, reż. Marek Mokrowiecki).

Największą popularność przyniosła jej tytułowa rola tygryska Pietrka (według bajek Hanny Januszewskiej) w cyklu przedstawień dla dzieci. Od maja 2002 roku gorzowskie Przedszkole Miejskie nr 23 nosi imię bohatera tej bajki.

W 2002 roku za dokonania artystyczne otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Lubuskiego, w 2014 roku zdobyła Pierścień Melpomeny – nagrodę publiczności dla najlepszego aktora gorzowskiej sceny. Odznaczona Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis (2016).

Od 16 roku życia związana z kulturą. W naszym Studiu już w nieco młodszych uczestnikach rozwija miłość do teatru, muzyki, muzyki na scenie. Jest spełnioną mamą i miłośniczką zwierząt.