23 stycznia 2022 odeszła Teresa Lisowska-Galła, aktorka Teatru im., Juliusza Osterwy, która przez 25 lat prowadziła nasze zajęcia i wyreżyserowała wszystkie, „duże” spektakle, prezentowane na deskach gorzowskiego teatru.

Do zespołu gorzowskiego teatru dołączyła w 1979 roku. Najpierw, jako aktorka później również reżyser i inspicjent. W 2020 roku ze względów zdrowotnych zrezygnowała z działalności artystycznej.
Odznaczona medalem Zasłużony dla Kultury Polskiej Brązowym Gloria Artis, Złotym Krzyżem Zasługi, Odznaką Honorową za Zasługi dla Woj. Lubuskiego, Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Laureatka Pierścienia Melpomeny, Motyla – nagrody kulturalnej Prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego.
Przez lata zagrała wiele wspaniałych ról. Ma na swoim koncie także kilka reżyserii, do których projektowała również scenografię.
Od 1993-2017 r. była instruktorem w Studiu Teatralnym Dzieci i Młodzieży. Pokazała nam świat teatru, zaraziła pasją do aktorstwa, wykształciła pokolenia, dla wielu z nas była inspiracją, nauczycielem życia, osobą, którą podziwialiśmy, od której się uczyliśmy i którą zawsze będziemy pamiętać i szanować.

Pani Tereso Kochana, to Pani będziemy dedykować tegoroczny jubileusz i chociaż będzie Pani na nas patrzeć z góry, to mamy nadzieję, że będzie Pani z nas dumna.

Z całego serca dziękujemy za spędzone z nami lata, za Pani pasję, zaangażowanie, wiedzę, wiarę w nas i pomoc. Na zawsze w naszych sercach 🖤🖤🖤

Rodzinie i najbliższym wyrazy współczucia.