Czytanie prformatywne sztuki Pavlo Arje „Chwała bohaterom”

31 marca 2022 roku o godz. 18.00 gorzowski Teatr Osterwy we współpracy z Teatrem Mostów zaprasza widzów na wieczór solidarności z Ukrainą, w ramach którego aktorki Osterwy zaprezentują czytanie performatywne sztuki „Chwała bohaterom” ukraińskiego dramaturga Pavlo Arie.

Sztuka opowiada o skomplikowanej historii Ukrainy. Ostap to wetera Ukraińskiej Powstańczej Armii, Andrij z kolei to były członek Armii Radzieckiej. Spotkanie obu postaci w szpitalnej sali staje się dla nich okazją do wzajemnych rozliczeń i oskarżeń. Konflikt narasta, a drogi jego rozwiązania usilnie poszukuje najmłodsze pokolenie, które staje się obietnicą lepszego jutra.

Wydarzenie będzie nie tylko okazją do zaznajomienia się z ukraińską dramaturgią, ale również szansą na wyrażenie solidarności wobec naszych wschodnich sąsiadów oraz sprzeciwu wobec wszelkiej maści wojny, bo co, jak nie historia ma nas uczyć, że najlepszą drogą rozwiązania konfliktu jest komunikacja, a nie przemoc?

autor – Pavlo Arie
reżyser – Konrad Pruszyński
występują: Bogumiła Jędrzejczyk, Anna Łaniewska, Kamila Pietrzak-Polakiewicz, Joanna Rossa, Karolina Miłkowska Prorok, Bożena Pomykała-Kukorowska, Konrad Pruszyński

Wydarzenie odbędzie się we współpracy z Agencją Dramatu i Teatru, a po czytaniu performatywnym we foyer Teatru odbędzie się zbiórka pieniędzy na pomoc Ukrainie przeprowadzona we współpracy z Polską Akcją Humanitarną.

Wstęp na wydarzenie jest wolny!

info: Teatr im. Juliusza Osterwy